Volejte 267 751 004, 601 352 808 nebo napište na marcela.florian@emaili.czPříčná 227, Průhonice 25243   -   Otevírací doba: 11:00 - 23:00

Průhonický zámek

Historie a současnost zámku v Průhonicích

Novorenesanční zámek, který obklopuje rozsáhlý park, vábí turisty nejen z tuzemska, ale také zahraničí. Historie zámku patrně sahá až do 14. století, kdy zde stával gotický hrádek pánů z Říčan. Na počátku 16. století k původnímu románskému kostelíku byla přistavěna kamenná tvrz.

Zámek Průhonice
Zámek Průhonice

Průhonický zámek prošel v minulosti mnoha přestavbami. Původně šlo o středověký gotický hrádek, který se tyčil na skalnatém ostrohu a pod nímž protékal potok Botič. Hrádek byl postaven nedaleko románského panského sídla, ze kterého se do současné doby dochoval jen románský kostelík Narození Panny Marie. Průhonický zámek prošel za dobu své existence mnoha různými majiteli. Jmenujme například Zdislava z Průhonic, Bohuslava z Průhonic či pány z Říčan.

V 19. století se stal vlastníkem hrabě Arnošt Emanuel Silva – Tarouca, který zámek vyženil. Nechal jej přestavět do současné podoby a zároveň zde založil rozsáhlý park, ve kterém se nachází mnoho vzácných exemplářů. Romantickou tvář parku vtiskly drobné stavby a rybníky. Trvalo tedy celých 300 let, než zámek získal svou konečnou podobu. Součástí Průhonického parku jsou také cenné genofondové sbírky, které se nachází v Botanické zahradě na Chotěbuzi a dendrotéka (sbírka šišek). Za zmínku stojí také překrásná sbírka rododendronů.

Současnost zámku v Průhonicích

Průhonický zámek se nachází kousek od Prahy a pro veřejnost je otevřen pouze částečně. Některé prostory využívá Akademie věd ČR. Turisté si mohou prohlédnout stálou expozici s názvem „Průhonický zámek a park – dílo přírody a lidského ducha“. Toto dílo je věnované zakladateli Průhonického parku hraběti Taroucovi. V roce 2010 se zámecký park stal součástí Světového dědictví UNESCO. Zámek nabízí možnost uspořádání různých společenských akcí, včetně svatebních obřadů.

Svatební obřady na zámku v Průhonicích

V zámku bývají pořádány také stylové svatební obřady. Každá žena si přeje mít svatbu na zámku a cítit se jako opravdová princezna. Svatební obřad je životní událost, jejíž přípravu nelze podcenit. Nejdůležitější rozhodování přichází při výběru vhodného místa. Kde vlastně bude obřad probíhat? Zámek Průhonice představuje dokonalé místo pro váš velký den. Symbolizuje svatbu snů, neboť nabízí nejen překrásné prostory zámku, ale také romantický park, ve kterém si můžete nechat udělat jedinečné svatební fotky.

Kromě překrásných interiérů samotného zámku lze využít nádherného parku, který zámek obléhá, k příjemným procházkám a relaxaci. Ačkoliv je Česká republika velice bohatá na hrady a zámky, málokde najdete dokonale sladěnou kompozici romantického zámku a nejkrásnějšího zámeckého parku, který patří mezi památky UNESCO.

Po obřadu můžete uspořádat svatební hostinu ve vyhlášené restauraci v Holi, která se nachází nedaleko zámku. Restaurace v Holi je nově zrekonstruovaná a nabízí hostům příjemné prostředí a bohatou nabídku těch nejlepších specialit. Po dohodě s majitelem restaurace je možné zvolit obřad přímo zde. Je to velice praktické, neboť budete mít obřad i hostinu na jednom místě, odpadají starosti s přemísťováním hostů. Celá akce navíc vyjde i finančně více výhodně.